A ËSHTË I DENJË?

SHKAKRO PDF – A eshte i denje

INTRO  G Gsus4 G     G Gsus4 G

Strofa
A e ndieni botën t’thyer? (E ndiejmë.)
A e ndieni errësirën? (E ndiejmë.)
A e dini se errësira dritën jo dot nuk e ndal? (E dimë.)
A do t’donit që gjithçka t’bëhej e re? (E duam.)
A rënkon e gjithë krijesa? (Rënkon.)
A po vjen krijimi i ri? (Po vjen.)
A do t’jetë lavdia e Zotit një dritë në mesin tonë? (Do t’jetë.)
A është mirë që ta kujtojmë çdo ditë këtë gjë? (Po, është.)

Ref.
A ka ndonjë të denjë? A ka ndonjë me vlerë?
A ka ndonjë të zotë që librin të hapë e vulën të zgjidhë?
Luani i Judës mbi vdekjen fitoi.
Ai është rrënja e Davidit dhe Qengji që vdiq skllevërit t’çlirojë.

Continue reading

Ai Fitoi -/- He has won

Intro: |E //// | F#m //// |D//// ////|

.E                              F#m
Per t’gjithe ata qe jane te renduar, t’lodhur
D
Shpresa ka ardh
.E                             F#m
Per t’gjithe ata qe jane me shpirt te thyer
D
Shpresa ka ardh

 
Para Ref
.E                           F#m
Ngrihi syte lart, ngri koken lart
 D
Fuqia e mekatit, vdiq

 
Ref
.     A E     F#m           D        A      E
Ai fitoi, ne fitore vdekja eshte perpire
.              D    A    E
Permes Birit,
. F#m                  D                   A             E
Varri eshte i mposhtur, tek une ska fuqi
.              D  F#m    E
Po Ai fitoi

 .                   D     A  E                    D     A E  
(X2) Po Ai fitoi                  Po Ai fitoi

 
.E                                   F#m
Per ata qe kerkojne dashurine e Atit
D
Shpresa ka ardh
.E                                 F#m
Per ata qe shikojne, driten e shpetimtarit
   D
Shpresa ka ardh

 
Para Ref
.E                          F#m
Ngrihi syte lart, ngri koken lart
 D
Fuqia e mekatit, vdiq

Ref……..

Urra
.E                         F#m
Jezusi ka ardh, Jezusi ka ardh
D
Kendo  me fort, kendo me fort
.E                    F#m
Jezusi Fitoi, Jezusi fitoi
D
Kendo me fort, kendo me fort

Ai eshte i veshur

Am                              G
Ai është i veshur me dritë e madhështi
F                                       E
Është i mbuluar me shkëlqim edhe lavdi
Am                            G
Pushteti dhe shenjtëria para Tij
F                                   E
Forca, bekimi në shenjtoren e Tij, në shenjtoren e Tij
 
  
                      Am           G   C
Unë do të t’lëvdoj Perëndia im
                             Am        G   C
Emrin Tënd ngrej lart o Mbreti im
              F
Sytë e njerëzve do t’shikojnë
                C
Veshët e tyre do t’dëgjojnë
               Em
Gjuhët e tyre do t’rrëfejne
          F E                  Am
Se je Zot dhe mbretëron

 

Ura

I madh eshte Zoti yne

Fuqi e tij eshte e pa mase

Kendojini Zotit me falenderim

Ai eshte i denje per lavderim

 

Kendon: Dana Molla dhe Dition Dibra

Cdo gje dhe asgje me pak — Everything and Nothing less

Intro  F#m   A    E   Bm7
F#m                A2         E            Bm7
Ne gjunje qendroj,  ofrim sjell
F#m           A2                  E            Bm7
Dhe duart zgjas, Zot te sjell ty, gjithcka

Bm7                                 D
Cdo gje dhe asgje me pak
.          F#m             E
Me te miren,  gjithcka
.                                      D
Ti meriton cdo fryme qe marr
.      F#m               E
K’te Jete , k’te kenge

 A              F#m         E
Dorezoj, Dorezoj gjithcka 2x

F#m               A2              E            Bm7

Zot, merr kontroll,   te besoj Ty
F#m         A2                  E
Cdo gje e le, te t’jap ty

.                                 D
Cdo gje dhe asgje me pak
.         F#m           E
Me te miren,  gjithcka
.                                     D
Ti meriton cdo fryme qe marr
.    F#m             E
K’te Jete , kte kenge

Rref
  A              F#m           E
Dorezoj, dorezoj gjithcka (4x)

Urra    

D                                        E                          
Cdo gje dhe asgje me pak, ta jap ty,
F#m                                   A
Cdo gje dhe asgje me pak, perjete,
D
Cdo gje dhe asgje me pak
E             F#m               A              E
Jeten ta jap,     E jotja eshte

Dhe Degjova/ Adhurimi Madheshtia

Am                                         E                                           Am
Dhe degjova gjithe Krijesat u bashkuan ne nje ze
E                                     Am
Dhe kenduan lavderuan qengjin e flijuare

Ref
E – Am           Dm               Am       E
Adhurimi madheshtia,      nderi i takon atij
Am                   E- Am                      E                               Am
Qe ne fron rri mbreteron, ne te djathte te Perendise

E                                         Am
Kater qeniet engjellore u pergjigjen “Amen”
E                                                   Am
Keshilltaret u pergjunjen adhuruan duke thene

Ati i dritës/Father of Lights

A                      D                      A
Ati i dritës, Ti gëzon më fëmijet
 A                      D                      A
Ati i dritës, Ti gëzon më fëmijet
          E       D
Çdo dhunti, mirësi, vjen nga ty
A          E       D
Çdo dhunti, mirësi, vjen nga ty
A          E       D
Çdo dhunti, mirësi, vjen nga ty

            A       D    A
Ati i dritës.
Ati i dritës, Ti s’ndryshon, Ti nuk kthehesh (2X)

Autor: John Barnett, CCLI # 858299

Asgje sdo tme ktheje me pas/Holding nothing back

Writer(s): Tim Hughes , Martin Smith    CCLI #: 4879277

Intro; G  – Bm – A (4x)            

D
Jam i zgjedhur jam i lire,
                            Bm
Te jetoj ne perjetesi
  G
I lire pergjithmone

D

Me ngrite lart, ti me drejton ,
                                    Bm
Kembet e mia i forcon
  G                             D
I yti pergjithmone

Pre Chorus
G      Bm                                   A
Dhe Asgje s’do t’me ktheje pas
                                              G
Asgje sdo tme ktheje me pas,
   Bm                                     A
Asgje sdo tme ktheje me pas

Chorus                      
D                                     A
Prangat u thyen jam I lire

           Bm
Jam i gjalle t’jetoj per ty,

           A
Jam i gjalle t’jetoj per ty
D                                        A
O c’dashuri si ka mundesi?

                Bm
Dhe gjithcka per mua ti
                 A                                        G
Dhe gjithcka per mua ti   Dhe Gjithcka

D
Mekatin tim e lave ti ,
                                         Bm
Pastruar jam une per cdo dite
  G
I lire pergjithmone

D
Perpara fronit une qendroj,
                                 Bm
Kuroren e jetes te fitoj
G                                D
I yti pergjithmone
 

Instrumental : D – A – Bm – A  (4x)
 
Urra
   G                   A                
I lire t”jetoj, I lire te jap,
Bm
I lire te jem, I lire te t’dua. (2x)
   G                   A                
I lire t”jetoj, I lire te jap,
Bm                                           G
I lire te jem, I lire te t’dua   Zot

 

Ai Qe Shpeton/Mighty To Save

Intro:  C  G  Em  D

C                                G
Kemi nevojë për hirin
Em
Dashurinë që kurrë s’zhgënjen
D                            C
Mëshira të bjerë tek unë

G
Kemi nevojë për falje
Em
Mir’sinë e Shpëtimtarit
D
Shpresa për kombet
C  D     C   D

C                              G
Pranomë kështu siç jam unë
Em
Me frikën dhe dështimet
D                            C
Jetën më mbush sërish
G
Jetën jap  që të ndjek Ty
Em
Dhe çdo gjë që besoj
D
Tani dorëzohem
 
Ref:

G
Jezus
D
Ti që lëviz malet
C               G
Ti je Ai që shpëton
Em                D
Je Ai që shpëton

G
Përjetë është
D
Zoti i shpëtimit
C              G
U ngrit, mbi vdekjen fitoi
Em           D
Ai mbi vdekjen fitoi

Instrumentat:  C  G  Em  D

Ura:

C                          G                   D
Shkëlqe dhe bota le ta shoh
Em               C                      G
Këndojmë për lavdinë e mbretit tonë
D                Em
Të gjallë………Jezus
Autor: Reuben Morgan, Ben Fielding
http://www.youtube.com/watch?v=3Lab0SHGXkA

Ai me solli ne sofren e Tij


E
Ai me solli ne sofren e tij
 
Ai me solli ne sofren e tij
             A                        E
Me mbuloi ai me dashuri
 
E
Ai eshte imi dhe une jam i tij
 
Ai eshte imi dhe une jam i tij
             A                        E       B
Me mbuloi ai me dashuri
 

 
                      E
 Ne ndjejme dashuri
     A                  B
O Zot ne kete vend
                       E                   A      B     
Ne ndjejme miresine dhe hirin tend
      E                      A             B
Ne sofren tende o Zot sa gezim
             E
Ti çdo gje ben mire
                              A
Tek ne derdh meshire
 

 E
Me mbuloi mua
 
Te mbuloi ty
                              A      B
Na mbuloi ne me dashuri

Ai eshte Zot

Ai është ZotG Am D7 G
Ai është Zot, Ai është Zot
Em A7 Am D
Prej së vdekurish u ngjall dhe Ai është Zot.
G
Gjunjët tanë do të bien, C Am
Gjuhet tona do të rrëfejnë,
G D7 G
Se Jezusi është Zot.

G Am D7 G
He is Lord, He is Lord
Em A7 Am D
He is risen from the dead and He is Lord
G G7 C Am
Every knee shall bow, every tongue confess
G D7 G
That Jesus Christ is Lord