FRYMË EJA SOT – Spirit break out

STROFA 1           
C         D                                   Em
 O At, Emrin TEND qielli gjёmon,
                           G                                              C
Ngrini zёrin, me lavdёrim t’shpёrthej ky vend
                        D                                        C
A e dёgjoni, jehona e qiellit zbret nё tokё
                   D                       C
Jehona e qiellit zbret nё tokё

REF          

C                     D                Em       D 
FryMё eja sot,               muret rrёzo
C                     D             Em                   D
Frymё eja sot,               qiellin zbrit poshtё.
STROFA 2
C                       D                                    Em
Mbret Jezus, Emrin TEND ne lartёsojmё
G                                    C
Universin lavdia JOTE e shkund sot
D                                          C
Rizgjim, mbretёria JOTE t’vijё nё tokё
                     D                          C
Mbretёria JOTE t’vijё nё tokё.

Fjala jote me jep shprese

Teksti dhe Muzika Adi Sipri, Arenxhim nga Besnik Gace

Capo 2,  Intro C – Am- F- G   Origjinali eshte ne D -Bm- G- A

C                                   Am

Ti zot e njeh zemren time

F                            G

Ti me njeh cdo ligesi

C                                  Am

Zot ti I di dobesite e mia

F                                            G

Cdo te fshehte te zemres time

 

C                                        Am

Kush tjeter mua do m’cliroje

F                                    G

Nga tmerri frika dhe dyshimi

C                                         Am

Kush pervec Teje do m’dhuroje

F                               G

Paqe gezim dhe dashuri

 Ref

C                                          Am

Fjala jote mua me jep shprese

F                                           G

Me thote t’besoj ne hirin tend

C                                          Am

Me jep te lutem per cdo dite

F                                        G

Nje zemer sipas zemres tende

 

 

Fryme e Shenjte sa te dua

 

D                                 G
Fryme e shenjte sa te dua
A                                                 D
Fryme e shenjte ti mbushma shpirtin
G
Fryme e shenjte ti merr kontrollin
A                                     D
Fryme e shenjte me drejto

G                                   D
Ty t’kam force kur vet une jam I dobet
G                                     D
Ty t’kam mik perkrahe te kam gjithmone
G      Bm                D
Ti je paqe pertej cdo kuptimi
A
Ti mbreteron tek une sot
Author: Peter Brooks, Stuart Townend & Kate Simmonds
Copyright(C) 2002 Thankyou Music

Falendero Zotin/Forever

G

Falendero Zotin, Mbretin tonë

Përjetë dashuria e Tij zgjatë

C2

Është i mirë dhe është përmbi gjithçka

G

Pëjetë dashuria e Tij zgjatë

D           C2

Lavd’ro, lavd’ro

G

Dorë e fortë dhe krah të shtrirë

Përjetë dashuria e Tij zgjatë

C

Për çdo jetë që është rilindur në të

G

Përjetë dashuria e Tij zgjatë

D            C2

Lavd’ro, lavd’ro   (2X)

G

Përjetë Perëndi besnik është

G/E

Përjetë Perëndi i fortë

D                                            C

Përjetë Ai është me ne, përjetë

G

Nga agimi në perëndim

Përjetë dashuria e Tij zgjatë

C

Me hirin e Tij ne do t’vazhdojmë

G

Pëjetë dashuria e Tij zgjatë

D              C2

Lavd’ro, lavd’ro  (2X)

Autor:Chris Tomlin

FALEMINDERIT ZOT/ Perendi plot Madheshti

Em

PERENDI PLOT MADHESHTI

                    B7                             C    D

KRIJOVE TI HAPSIREN PA FU–UND

Em                                                 Am

DHE ZAMBAKUN PLOT ME VESE

                        D#dim                            C      B7

E SHPIRTIN TIM QE DRITE KERKO—ON

 

                   Em                      D                           G          C

FALEMINDE – FALEMINDE – FALEMINDERIT ZOT

                     Am  B7            C     D      (Heren e 2 Em)

FALEM’NDE—-ERIT O ZO–OT

 

Em

JEZUS TE FALENDEROJ

                                    B7                                C   D

QE NE RRUGEN E GJATE PLOT MUNDI–IM

Em                                 Am

MUA ME KERKOJE TI

                          D#dim                  C  B7

TE FSHEHUR NE MEKATIN TI–IM

 

                   Em                      D                           G          C

FALEMINDE – FALEMINDE – FALEMINDERIT ZOT

                     Am  B7            C     D      (Heren e 2 Em)

FALEM’NDE—-ERIT O ZO–OT

 

Em

E NE FUND ME GJETE TI

                         B7                       C  D

ME ZGJATE DOREN E GJAKOSUR

Em                                                   Am

DOREN TIME FORT SHTRENGOVE

                     D#dim                     C     B7

DHE ATO KURRE ME S’U NDA–ANE

 

                   Em                      D                           G          C

FALEMINDE – FALEMINDE – FALEMINDERIT ZOT

                     Am  B7            C     D      (Heren e 2 Em)

FALEM’NDE—-ERIT O ZO–OT