Gjithe le ta dine, Let it be known

Gjithe le ta dine

Intro C#m A  E B

Eja therrasim sot
C#m
Kendojme bertasim fort
A
Gjithe bota le ta degjoje
C#m
Ooooooo

A
Per t’gjthe ka dashuri
C#m
Nje dite e re ka lind
A                          C#m
Prandaj therrasim fort

A
Gjithe le ta dine
B        C#m
Zoti shpeton
B      A
Ai mbreteron

B                C#m
Ne te ngrejme lart lart
A
Gjithe le ta dine
B       C#m
Se Ai ka ardh
B   A
Ai fitoi
B        C#m
Ne te ngrejme lart lart lart
A    C#m   A   C#m   B

O ooooo

A
Asgje nuk na ndalon
C#m
S’mund te na ul ne poshte
A
Serish zerat I ngrejme
C#m
O o ooooo

A
Nuk kemi frike me jo
C#m
Fuqi ka emri I Tij
A                    C#m
Liria le t’mbreteroje

Rep
Gjithe le ta dine, le ta kuptojne
Zoti mbreteron qendron ne fron
Te gjithe ta dine le ta kuptojne
Se Ai ka ardh, ai fitoi
A                                     E
Emrin tend ngrejme lart, lart  e me lart
C#m                         B
Emrin tend ngrejme lart
A                        E
Per ty therrasim fort e me fort
C#m                 B
Ne fort therrasim  (2x)

Asgje sdo tme ktheje me pas/Holding nothing back

Writer(s): Tim Hughes , Martin Smith    CCLI #: 4879277

Intro; G  – Bm – A (4x)            

D
Jam i zgjedhur jam i lire,
                            Bm
Te jetoj ne perjetesi
  G
I lire pergjithmone

D

Me ngrite lart, ti me drejton ,
                                    Bm
Kembet e mia i forcon
  G                             D
I yti pergjithmone

Pre Chorus
G      Bm                                   A
Dhe Asgje s’do t’me ktheje pas
                                              G
Asgje sdo tme ktheje me pas,
   Bm                                     A
Asgje sdo tme ktheje me pas

Chorus                      
D                                     A
Prangat u thyen jam I lire

           Bm
Jam i gjalle t’jetoj per ty,

           A
Jam i gjalle t’jetoj per ty
D                                        A
O c’dashuri si ka mundesi?

                Bm
Dhe gjithcka per mua ti
                 A                                        G
Dhe gjithcka per mua ti   Dhe Gjithcka

D
Mekatin tim e lave ti ,
                                         Bm
Pastruar jam une per cdo dite
  G
I lire pergjithmone

D
Perpara fronit une qendroj,
                                 Bm
Kuroren e jetes te fitoj
G                                D
I yti pergjithmone
 

Instrumental : D – A – Bm – A  (4x)
 
Urra
   G                   A                
I lire t”jetoj, I lire te jap,
Bm
I lire te jem, I lire te t’dua. (2x)
   G                   A                
I lire t”jetoj, I lire te jap,
Bm                                           G
I lire te jem, I lire te t’dua   Zot