Në kontroll / In control

Intro     F#m///|D///| A///| C#m///

F#m
Prej qiellit më degjon
    D                                     A        C#m
E di se ti vjen pranë, kur t’adhuroj ty
D                   
Më mban me dashuri
 Bm
Era, dallgët do t’vijnë
            A            E
Por unë qëndroj k’tu

Rref
A
Unë duart ngre drejt qiellit
                             E     
K’tu dorëzoj unë zemrën
                             F#m
I them unë shpirtit tim
             E          D
Se ti je Zot mbi zot

A
Dhe kur detet ngrihen
                    E
Ti do ti fashitësh
                     F#m
Tek ti paqen gjej
         E         D //// | ////
Ti je në kontroll

 
F#m
Do besoj kur t’jem n’luginë
  D                                        A        C#m
Fryma jote më mjafton, t’vazhdoj të eci
D
Në cdo hap ti më drejton
Bm
Fol  jetë tek unë sërish
           A       E
Për ty kam nevojë

 
Intrumental  D////| E////| F#m////| A////

Ura
      D                        E
Do t’besoj vetëm në ty
              F#m                              A
Përsosmërisë tënde, jo si shtojmë gjë
         D
Ti je fillimi dhe mbarimi
          E
Më shume se mund të imagjinoj
       F#m                  E
Ska asnjë, jo si ty, (asnjë )X2 asnjë
X3 Jezus

Sa emër i bukur është- What a beautiful name

.                             D  
Fjala ti ishe n’fillim
.              G       Bm             A
Një me Zotin shumë të lartë
.Bm                    A        D
Lavdia fshehur tek krijimi
.           G       Bm    A
U zbulua tek ty o Krisht

RREF
.                                    D
Sa emër i bukur është
.A
Sa emër i bukur është
.           Bm     A             G       
Emri i Jezus Krishtit mbret
.                            D
Sa emër i bukur është
.                               A
I pakrahasueshëm është
.                            Bm
Sa emër i bukur është
.    A      G
O emri Jezus

.                                       
Qiellin pa ne ti nuk e doje
.             G       Bm             A
Ndaj Jezus, qiellin zbrite tek ne
.Bm                       A      D
Unë shumë mëkat, ti më shumë dashuri
.           G       Bm    A
Asgjë nuk na ndan tani

.                        D                         A
Vdekja s’të mbajti, para teje u gris veli
.                        Bm             F#m
Mburrjen e vdekjes, e heshte ti
.                   G                                    A
Qiejt brohorasin, i këndojnë lavdisë tënde
.                      Bm          A
Se ti erdhe sërisht në jetë

.                             D                          A
Kundërshtar ti nuk ke, të ngjashëm asnjë
.                   Bm               F#m
Tani e përjetë Zot mbretëron
.                       G                    A
E jotja mbretëria, e jotja lavdia
.                   Bm          A
Emër mbi emër Zot ti ke

.                                       D
Sa emër i fuqishëm është
.                                       A
Sa emër i fuqishëm është
.            Bm     A            G         
Emri i Jezus Krishtit mbret
.                                 D
Sa emër i fuqishëm është
.                              A
Asgjë nuk e kundërshton
.                                Bm
Sa emër i fuqishëm është
.     A      G
O emri Jezus
.                                 Bm
Sa emër i fuqishëm është
.    A        G
O emri Jezus

RRUGËN TREGOMË – Show me your way

      C                      Am
Rrugën tregomë, dua të ec me Ty
F                     C                        Am
Rrugën tregomë, shpresën e kam tek Ti
       F                                Dm          G                          Em
Me gjithë zemër të dua Zot, me prekjen Tënde t’jetoj
                             Dm F G                            C
Ҫdo ditë më e fortë,               rrugën tregomë.

Nen Ujra / Beneath the waters

Intro C Am                                                                

C                                                                           Am
Kjo eshte zbulesa ime, Jezu Krishti pesoi ne Kryq
C                                                                      Am
Shpetimi prej pendeses, ne Kryq ku Ai vdiq
C                                                                         Am
Degjo si jam çliruar, me eshte falur cdo mekat
C                                                                         Am
Ndaj nen Ujera une sot zhytem, Ku Krishti u varros

 

Ref        F                    C

Do ringrihem, do ringrihem
        G                Am
Si Krishti u Ringjall
         F         C      G
Tek Ai, tek Ai, Jetoj

C                                                                         Am
Jam krijese e re sot, Pagezuar ne gjak dhe zjarr
C                                                                         Am
Pa friken e denimit, Prej besimit shfajesuar jam
 
 
Ref        F                  C
Do ringrihem do ringrihem
        G                Am
Si Krishti u ringjall
         F         C     G
Tek Ai, tek Ai, Jetoj

F                                C
Jetoj se je ringjallur   une shpall se Ti mbreteron
G                                      Am
Me jete rrefej sundimin    dhe Emrin Tend levdoj
F                                C
E perjetshme Fjala Jote    Mbreteria nuk njeh fund
G                                          Am
Kurre lavdet nuk pushojne      Perjete e ne amshim

 

F                                          C
Nuk ka pushtet ndaj Teje    nuk bjen mallkim mbi Fron
G                                           Am

Nuk vjedh askush Lavdine         se veç Ty te perket
F                                                C
Ngrihem Kendoj Lavderimet,   ngrihem une te Deshmoj
G
Ne mekat i vdekur isha  ( dhe )

Vetem Jezus-/- None but Jesus

G                  C
Ne qetesi dhe ne heshtje e di
Am     D
Se ti je Zot
G                      C
Ne misterin e prezences tende
Am                D
Ti me perterin

Am  D         G           C                D
Kur me therret s’dua te mohoj
Am    D     G    C                D
Cdo dite une ty te kerkoj

Rref
Em                 C     G    D
Ska asnje tjeter si    ti
Am
Vetem Jezus
Em               C    G    D
Kryqezuar per li – ri
Am
Dhe jetoj te jap lavdi

G                C
Dhe ne kaos, konfuzion une e di
Am      D
Se ti mbreteron
G                    C
Ne momente dobesie me jep hir
Am                   D
Te bej vullnetin tend

Am  D             G        C                 D
Kur me therret s’dua te mohoj
Am     D    G    C                D
Cdo dite une ty te kerkoj

Urra
Em                  C              G         D
Gjej kenaqesine une ne ty Zot
Am
Ti me jep shprese

Ti me jep force
Em                 C               G          D
Gjej kenaqesine une ne ty Zot
Am
Pergjithmone

Hosana – Hillsongs,

Intro: C#m   E   F#m   G#m
           C#m  E    F#m   B
Strofa 1
.     E                                 C#m
Shoh mbretin e lavdise,  tek vjen mbi re me zjarr
.                      F#m              G#m
Gjithe bota dridhet,  bota dridhet
.  E                                       C#m
Shoh dashurine dhe hirin,  na pastron nga cdo mekat
.                     F#m                          B
Dhe ne kendojme,  dhe ne kendojme
E       A    B      C#m
Hosana,  hosana
A               C#m  B
Hosana ne lartesi
E        A    B      C#m
Hosana,  hosana
A                 B                   C#m
Hosana ne lartesi
Strofa 2
. E                                               C#m
Une shoh nje brez te zgjedhur, ngrihet te te sherbeje ty
.            F#m                   G#m
Me vetmohim,   me vetmohim
E                                    C#m
Nje rizgjim afrohet,  kur lutemi edhe kerkojme
.                         F#m                              B
Qendrojme ne gjunje,  qendrojme ne gjunje
Instrumentale: C#m   E    F#m   G#m
                          C#m   E    F#m   B
Urra:
A                                          B
Zemren sherome dhe pastrome
E                                C#m
Hapi syte e mi qe te shoh lavdine
A                              B                 C#m
Me trego per dashurine qe ke ti
A                           B
Zot me thyej para teje
E                                               C#m
Gjithcka qe une jam, eshte prej teje Zot
A                                    B        C#m
Rrugen do te ndjek per ne perjetesi

Oqeanet -/- Oceans

Bm                       A          D
Ti me therret te ec mbi ujerat
A                                       G
Pa ditur se ku kemba shkel
Bm                        A           D
Dhe mes misterit ja ku je ti
.                  A                    G
Mes thellesise besimi del

Rref

G        D                     A
Emrit tend do ti therras
G        D                        A
Tek ti syte une do ti mbaj
.            G
Kur oqeanet ngrihen
.              D         A
Jam ne krahet e tu
.      G      A     Bm
I imi je  I   yti   jam
Bm                           A         D
Ne ujera te thella mjafton hiri
.                  A                      G
me krahun tend ti me drejton
Bm                                A              D
kur kembet s’mbajne me, frika duket
.                 A                   G
jo asnjehere ti kurre s’deshton

Urra

Bm                      G
Ku besimi ska kufi

ti fryme drejtome
.    D
permbi ujera te kaloj une
.    A
kudo qe te me th’rrasesh
Bm
merrme thelle atje
.      G
ku kemba nuk ka shkelur
.           D
qe besimi t’me forcohet
.       A
n’pranine e shpetimtarit

Me gjithcka jam / With all I am, Hillsongs

D                                A/C#              Bm
Dorëzohem sërish në dorën tënde Zot
Bm/A           G            A
Me gjithcka jam, për Ty
D                                A/C#                    Bm
Botën time mban në pëllëmbë të dorës Zot
Bm/A      G         A        Em7   Asus
Dhe i yti jam, përjetë

Ref
A         D     A/C#    G/B
Jezus unë besoj në Ty
D/F#    F#m   G
Jezus të përkas  unë  Ty
Em
Je arsyeja që jetoj
Asus    A
Motivi që këndoj
D
Me gjithcka jam

D                       A/C#               Bm
Do të ec me ty, kudo që të shkosh
Bm/A            G              A          D
Në gëzim edhe lot, mbështetem në ty
A/C#      Bm
Dhe do të jetoj në rrugët e tua
Bm/A   G            A   Em7   Asus4
Dhe premtimet   Zot, përjetë

Urra

Dsus  D     A/C#
Të adhuroj   unë
G/B   Bm   A
Të adhuroj  unë  Ty.

Mbreti u Lind -/- Born Is The King (It’s Christmas)

E
Dudududu du du du, dudududu du du du
A
Dudududu du du du, dudududu du du du du

E            A         B              A                       E    A    B    A
Sot na ka lindur ne, nje shpetimtar
E                    A         B               A                 E    A    B    A
Dhurate nga qielli dhene ne nje grazhd
E                        A             B               A                        E           A    B    A
Shpresa per boten, drite per njerezimin   mbare
E                      A         B      A                     E             A     B     A
Gjithe bota sot gezon, Eshte Krishtlindje

Refreni

E                          A                   B                         A
Ndaj ngri zerin lart lavderime kendo,  Krishtlindje
E                           A                    B                 A
Mbreti u lind gezohu kte dite, Krishtlindje
E               A         B           A
Thurr nje melodi,  Krishtlindje
E                    A            B               A
Lavd’rimi te kumboje, Krishtlindje

E                    A         B               A                E           A     B     A
Miresi ne token mbare, e paqe nga lart
E                       A         B                        A          E                 A               B          A
Gjithe bota sot gezon, eshte  Krishtlindje, eshte Krishtlindje